- صبح زرند - http://sobhezarand.com -

آمریکایی ها با حربه نفوذ قصد تغییر در ساختار ما دارند/ شرط پیروزی پیروی از ولی فقیه است

به گزارش “صبح زرند” ، حجت الاسلام علی ابراهیمی امام جمعه زرند در خطبه های نماز جمعه این هفته مصادف با روز اول ماه صفر گفت : در چنین روزی در سال ۶۱ قمری کاروان اسرای کربلا وارد شهر شام شد ، شهری که با نفوذهای حیله گرانه یزیدیان در دل مردم غافل ، به شادی و پای کوبی در این روز مشغول شده بودند.

وی با اشاره به نقش والای حضرت زینب (س) در شام، بیان کرد: زینب کبری (س) با خطبه شجاعانه خود ، کفر یزید را آشکار و کاخ را بر سر او ویران کرد، به گونه ای که تمام نقشه های یزید و اطرافیانش را بر ملا ساخت.

ابراهیمی در ادامه با یادآوری شعاری که رهبر انقلاب برای امسال انتخاب کرده بودند ، تصریح کرد : دولتمردان باید توجه کنند و ببینند که مردم به چه چیزی احتیاج دارند و احتیاجات را با حفظ ارزشهای نظام برطرف کنند ، آنوقت اینگونه می توان همدلی و همزبانی را ایجاد کرد.

خطیب جمعه زرند با اشاره به خبری که در سایت صبح زرند از زبان یک مورخ در رابطه با قرارداد الجزایر درج شده بود گفت: به گفته آن تاریخدان، آمریکایی ها در اوایل انقلاب طی قراردادی بنام قرارداد الجزایر با ایران، تعهداتی را در قبال ایران قبول کردند اما هیچگاه به تعهداتشان پایبند نبودند و نشان دادند که خیر ما را نمی خواهند.

وی ادامه داد : آمریکایی ها در پس پرده جنگ سختی را علیه ما بوجود آوردند و پس از آن با اجرای تحریم های سنگین قصد نابودی کشور ما را داشتند اما وقتی در این طرح ها موفق نشدند حربه جدیدی را در پیش گرفتند و آن حربه نفوذ است و قصد دارند با تغییر ظاهر خود ، با نفوذ در ساختار ما تغییر ایجاد کنند.

وی ضمن اشاره به بصیرت بالای مقام معظم رهبری و سخنان شیوایشان در این زمینه، اظهار داشت: آمریکایی ها با نفوذ قصد دارند ظاهر کشور را اسلامی نگه دارند و باطن را آنطور درست کنند که خود می خواهند و ما باید بدانیم که اگر آنها گوشه چشمی نشان می دهند تنها می خواهند ما را بچاپند.

نماینده ولی فقیه گفت: آنچه ما در روایات تاریخی در این زمینه می بینیم همان جمله حضرت زینب (س) به یزید است که فرمودند “تو هر مکری می خواهی بکن ولی هرگز نور خدا را نمی توانی خاموش کنی”، و انشاالله بزودی دنیا در اختیار بنده های صالح قرار خواهد گرفت اما شرط آن این است که ما به هوش باشیم و گوش به امر ولی فقیه ، دست در دست هم کشورمان را از درون بسازیم.

وی در ادامه در رابطه با کتابخوانی یادآور شد: همانطور که به فکر تهیه مواد غذایی برای خانواده هستیم باید سر سفره خانوادگی کتاب هم داشته باشیم چرا که ما به تغذیه روح بیشتر احتیاج داریم و هرگز بدون تغذیه روح و فکر نمی توانیم دنیا و کشورمان را اداره کنیم ، البته کتاب برای دکور نباید باشد و واقعا باید مطالعه کنیم.

حجت الاسلام علی ابراهیمی امام جمعه زرند در پایان بیان داشت: رهبر انقلاب در زمینه کتابخوانی سرآمد است و به فرموده خودشان در ۵ دقیقه ها و ۱۰ دقیقه ها توانسته اند کتاب های چندین جلدی را بخوانند ، ما هم باید با کم کردن از وقت تماشای تلویزیون و حضور در فضای مجازی، رو به کتابخوانی بیاوریم.

انتهای پیام/