- صبح زرند - http://sobhezarand.com -

بهترین الگوی خانواده ها، سیره اهل بیت (ع) هستند/ دشمن تلاش می کند رکن اصلی خانواده یعنی مادر را هدف قرار دهد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبح زرند ، همزمان با ولادت با سعادت حضرت صدیقه کبری (س) و روز زن، به همت بسیج جامعه زنان شهرستان زرند مراسم جشن میلاد کوثر با حضور حجت الاسلام محمد ایزدی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه و سرهنگ علی اکبر شاهرخی فرمانده سپاه زرند و با حضور جمع کثیری از بانوان شهرستان زرند در حسینیه ثارالله با ویژه برنامه های مختلف برگزار گردید.

 

در این مراسم حجت الاسلام ایزدی با تبریک میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) ، روز زن و هفته بزرگداشت مقام مادر و تولد حضرت امام خمینی (ره) گفت : همه هستی به خاطر وجود و شخصیت صدیقه طاهره (س) خلق شده است و فلسفه وجودی خلقت به خاطر ایشان است که در باب این بزرگوار آیات فراوان مثل سوره کوثر، آیه مودت ،سوره هل اتی ، مباهله و … در خصوص کرامت و زندگی سراسر نور آن حضرت نازل شده است.

 

وی در ارتباط با الگو بودن حضرت زهرا(س) گفت: ایشان تا آخرین لحظه ولی زمان حضرت علی (ع) را تنها نگذاشت و الگوی ولایت مداری و ولایت پذیری بود و از طرفی الگوی حیا، عفت ، پاکدامنی ، بخشش، انقاق در راه خدا و تربیت فرزندان همچون امام حسن و امام حسین (ع) و حضرت زینب (س) بود.

 

حجت الاسلام ایزدی اظهار داشت: اگر بخواهیم در زندگی موفق باشیم، بهترین روش این است که زندگی و سیره اهل بیت (علیهم السلام) را الگوی خود قرار دهیم.

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه رکن اصلی جامعه، خانواده است، یادآور شد: دین مبین اسلام خانواده را رکن اصلی اجتماع قرار داده است ، خصوصا خانواده ای که اهل معنویت باشد و از نظر دینی و فرهنگی سالم باشد قطعا این خانواده موفق خواهد بود.

 

نماینده ولی فقیه در سپاه زرند تصریح کرد: باید امروز بیش از پیش مواظب و مراقب باشیم چرا که دشمنان اسلام، خانواده را مورد هجمه قرار داده اند و تلاش می کنند رکن اصلی خانواده را که مادر است، هدف قرار دهند.

 

وی افزود: متاسفانه امروز در جامعه اسلامی ما آمار ناخوشایندی در مورد تنش های خانواده و طلاق خصوصا طلاق های عاطفی به چشم می خود که یکی از خواسته های دشمن است و آنها تمام تلاش خود را بکار گرفته تا به هدف خود برسند.

 

وی خانوده ای را موفق دانست که پازل های زندگی که به هم متصل هستند را رعایت نماید و مهمترین این پازل ها را توجه به یکدیگر، محبت، تفاهم، مدارا و سلامت جنسی عنوان نمود و افزود: اگر می خواهیم یک زندگی با نشاط و به دور از استرس داشته باشیم، فرزندان خوبی را تحویل اجتماع دهیم و زن و مرد از یکدیگر دلسرد نشوند و آمار طلاق در جامعه کم شود، باید سرلوحه همه پازل های زندگی را روش و منش حضرت زهرا (س) و اهل بیت (ع) هم در زندگی فردی و هم اجتماعی قرار دهیم.

 

در ادامه این مراسم خانم صغری مومنی مسئول بسیج جامعه زنان سپاه شهرستان زرند، از همه کسانی که در برپایی جشن میلاد کوثر تلاش کردند تقدیر و تشکر نمود و یادآور شد: به مناسبت ولادت این بانوی بزرگ ویژه برنامه های مختلفی در طول هفته زن توسط حوزه و پایگاه های مقاومت بسیج خواهران در طول هفته زن از جمله دیدار با خانواده شهدا، تجلیل از مادران و خواهران ، برپایی نشست های مختلف فرهنگی با موضوعات حجاب و عفاف ، حضرت فاطمه زهرا (س) و ولایت مداری و الگوی زن مسلمان ، برپایی مسابقات فرهنگی، ورزشی و هنری ،برگزاری نمایشگاه سبک زندگی اسلامی، و دهها برنامه دیگر اجرا می شود.

 

این مراسم با تجلیل از چند تن از مادران شهدای شاخص شهرستان ، اجرای گروه سرود حلقه صالحین شهید فدایی پایگاه ام السلمه (س) روستای فتح آباد زرند، مولود خوانی ، اهدای چادر نماز به تعداد ۱۸ عدد به قید قرعه به شرکت کنندگان و اهدای جوایز به دختران زیر ۱۰ سال همراه بود .

 

خبرنگار :حسین بخشی

انتهای پیام/