- صبح زرند - http://sobhezarand.com -

موج اعتراضات به محمد قوچانی همچنان ادامه دارد+نظر مسئولان شهر قوچان

به گزارش “صبح زرند” به نقل از دانا، چندی پیش در پی اهانت مجله شارلی ابدو در فرانسه به پیامبر اکرم (ص)، روزنامه مردم امروز به سردبیری محمد قوچانی تیتر من شارلی هستم را به حمایت از این نشریه منتشر کرد که منجر به توقیف این روزنامه در کمتر از یک ماه شد.

در همین راستا مردم قوچان ضمن اعتراض به این اقدام محمد قوچانی از وی خواسته اند تا نام خانوادگی خود را تغییر داده و از همه مردم عذرخواهی کند.

در این راستا مسئولین استان خراسان رضوی نیز واکنش های گسترده ای به این موضوع نشان دادند که غالب آنها مربوط به مسئولین شهر قوچان است.

جواد رادمرد، عضو شورای شهر قوچان در گفتگو با صبح توس، در خصوص اقدام انقلابی مردم قوچان در ابراز انزجار از عملکرد محمد قوچانی اظهار کرد: من واقعا متاثر شدم که قوچانی به حمایت از شارلی ابدو پرداخته و جای تاسف دارد که روزنامه های اصلاح طلب دست به این اقدام زده اند؛ رسانه های اصلاح طلب تنها به دنبال حضور در عالم رسانه به هر قیمت هستند و کاری به این ندارند که چه گفته می شود.
رادمرد افزود: خواهش من از دستگاه قضایی این است که این تخلف مطبوعاتی پیگیری و به شدت برخورد شود. اگر ما باهم اتحاد نداشته باشیم چگونه در مقابل دشمن پیروز شویم. اگر قوچانی نباشد حتی ایرانی هم نباشد آیا مسلمان هم نیست! انفعال مجموعه وزارت ارشاد و وزارت خارجه به دلیل دستورات پشت پرده و سیاسی کاری وزارت ارشاد حاصل اتاق فکر است.
عضو شورای شهر قوچان ادامه داد: بنا به گفته مقام معظم رهبری غربی ها ممکن است در مذاکرات هر چیزی بخواهند ولی ما باید عاقل باشیم. در این رابطه هم سوالی که مطرح است این است که چرا وزارت خارجه در ابتدای ماجرا، موضع گیری مناسبی نسبت به توهین به پیامبر اکرم(ص) نداشت؟
وی افزود:من معتقدم یک جریانی در پشت پرده است که وزارت ارشاد را به موضع انفعال برده و نمی خواهد موضع گیری تند اتفاق بیفتد در حالیکه باید جواب توهین را همانجا بدهیم .انفعال وزارت خانه ها ناشی از دستوراتی است که از پشت پرده اعمال می شودو من این را نمی پسندم. سهل انگاری وزارت خانه ها در پاسخ به این توهین ها غیر قابل قبول است.

پاسخ کوبنده مردم به روزنامه نگار خاطی
رادمرد در پاسخ به سوال خبرنگار ما در مورد احتمال حضور قوچانی در شهر قوچان گفت: اگر تا آن روز زنده باشم نخواهم گذاشت پای این فرد به قوچان برسد؛ چرا که این دعوت اصلا معنا ندارد.

 

آبی که قوچانی به آسیاب دشمن ریخت

در ادامه این واکنش ها، آیت الله محمد مروج، امام جمعه سابق قوچان در این خصوص گفت: اهانت به پیامبر(ص) اهانت به همه انبیا و ادیان الهی است و کسانی که اهانت کردند و کسانی که این اهانت را به نوعی تایید کردند هیچکدامشان مسلمان نیستند.

آیت الله مروج بیان داشتند افرادی همچون محمد قوچانی مدیر مسئول روزنامه مردم امروز که با تایید این اهانت آب در آسیاب دشمن ریخته اند پروژه‌ای را علیه اسلام کلید زده اند.

 

سابقه حامیان شارلی ابدو در کشور روشن است

مهدی فاطمی، مسئول فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی قوچان در گفتگو با  صبح توس پیرامون حمایت برخی جریان های داخلی از اقدام هتاکانه نشریه فرانسوی شارلی ابدو اظهار کرد: وقتی این نشریه یک توهینی را به پیامبر اکرم داشته است، در واقع توهین به نماد اسلام کرده و وقتی که توهین به نماد اسلام می شود به عبارتی تمام پیروان این بزرگوار نیز خطاب قرار می گیرند و این توهین به تمام مسلمانان است.

فاطمی افزود: از این نشریه ای که مشخص است آبشخور آن از کجاست و چه کشورهایی از آن حمایت می کنند انتظاری بیش از این نیز نمی رود.

مسئول فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی قوچان خاطر نشان کرد: متاسفانه افرادی از این فضای ضد اسلامی حمایت می کنند که در چندین نشریه زنجیره ای پیش از این حضور داشته اند و در نشریه های دیگر هم رویه خود را تند تر را ادامه می دهند.

فاطمی تصریح کرد: محمد قوچانی وقتی که نام قوچان را در عنوان فامیلی خود یدک می کشد، ماهیت حقوقی هم پیدا می کند، به همین دلیل اعتراض صورت گرفته کاملا بجا می باشد و ما هم اعتراض خود را به مسئولین ذیربط اعلام می داریم.

 

در اینکه کار آقای قوچانی اشتباه بوده شکی نیست

صدیق مدیر مسئول هفته نامه آوای قوچان نیز در واکنش به این اقدام محمد قوچانی اظهار کرد: اول از همه باید عنوان کرد که آقای محمد قوچانی خودش را اهل قوچان نمی داند و یکسال پیش در برخوردی که با ایشان داشتم این موضوع را مطرح نمود، هر چند اصالتا وی قوچانی است و متولد شهر رشت می باشد.

مدیر مسئول هفته نامه آوای قوچان با اشاره به اهمیت اعلام برائت از عاملین نشر و حامیان هتاکی به پیامبر اکرم(ص) خاطر نشان کرد: در اینکه کار آقای قوچانی اشتباه بوده است هیچ شکی نیست و ما نیز از این اقدام شنیع اعلام برائت می کنیم.

صدیق افزود: محمد قوچانی را معمولا جلو می فرستند و در روزنامه ها و رسانه های مختلف به کارگیری می کنند و هنگامی که دقت می کنیم متوجه خواهیم شد در اکثر جاهایی که وی بوده است منجر به توقیف شده است، ما او را می شناسیم و دست خودش هم نیست! وی ادامه داد: مدیر مسئول هم باید پاسخگو باشند چراکه هیچ چیز بدون اجازه مدیر مسئول نباید چاپ شود.

صدیق افزود: بنده اکثر شماره های «مهر نامه» که آقای محمد قوچانی در آن فعالیت می کرد را دارم و در یکی از شماره ها حتی از عملکرد رضا شاه پهلوی نیز دفاع کرده بود و ایشان متاسفانه کلا به همین منوال فعالیت کرده و ادامه می دهد.

 

قوچانی با امکانات کشور به نفع دشمن کار می‌کند

کاظمی، رئیس دانشگاه غیر انتفاعی اترک قوچان در گفتگو با صبح توس پیرامون حمایت محمد قوچانی از نشریه هتاک فرانسوی شارلی ابدو اظهار کرد: بنده ضمن اعلام انزجار قلبی از رفتار این فرد و ابراز تاسف بابت این حرکت منافق گونه که متاسفانه چنین حرکتی از داخل کشور نیز نشات می گیرد از مسئولین ذیرربط درخواست دارم تا با پیگیری قضایی و برخورد متناسب با این شخص او را سرجای خود بنشانند.

کاظمی با اشاره به سابقه فعالیت های محمد قوچانی و نقش وی در فتنه سال ۸۸ افزود: با توجه به سابقه حزبی و مشخص این فرد، انتظار چنین رفتار زشتی آنچنان دور از ذهن به نظر نمی رسید و امیدواریم تا خدای متعال پاسخ در خور شانی به اینگونه افراد بدهد.

رئیس دانشگاه غیر انتفاعی اترک قوچان ادامه داد: از نظر بنده ایشان بیشتر به دنبال مطرح کردن خود می باشند و به هر طریقی ولو خوشحال کردن دشمنان اسلام دست به چنین کاری زده است.

موج اعتراضات نسبت به قوچانی همچنان ادامه داشته و مردم بسیاری در ادامه اعتراضات خود همچنان در قوچان تجمع کرده اند.

با این حال به نظر می رسد قوچانی بیشتر به خاطر مطرح کردن خود و روزنامه اش به دنبال اینگونه اقدامات بوده و به خاطر تکمیل پرونده خود برای اپوزیسیون دست به چنین اقدامات یمی زند.

در خواست مردم قوچان