- صبح زرند - http://sobhezarand.com -

موکب المهدی زرند برای ایام فاطمیه خدمت رسانی می کند+تصاویر

به گزارش “صبح زرند” ، با ورود به ایام فاطمیه همچون ایام ماههای محرم و صفر ، موکب های خدمت رسانی به مردم عزادار، در جای جای شهر زرند برپا شده و با پرداختن چای و خرما و … از همشهریان پذیرایی می کنند.

در میان انبوه این موکب ها، به سراغ موکب المهدی (عج) واقع در خیابان مدرس جنب پارک فجر رفتیم تا با فعالیت های این جوانان از نزدیک آشنا شویم.

هنگامی که به محل این موکب رسیدیم با صحنه ای بسیار جالب مواجه شدیم که حال و هوای بسیار معنوی به ما دست داد و ناخوداگاه دلمان پر زد به آسمان بقیع و کوچه پس کوچه های مدینه.

در کنار این موکب که با نوشیدنی های چای و بابونه و … از همشهریان پذیرایی می شد ، صحنه هایی نمادین از دیوارهای خشت و گلی مدینه و در نیمه سوخته خانه حضرت زهرا (س) ایجاد شده بود و در کنار آن چاه آبی که آدم را یاد دلتنگی های غریبانه امیرالمومنین علی (ع) بعد از شهادت فاطمه (س) می انداخت و پس از آن ماکت قبرستان بقیع که جای خالی ضریح طلایی مادرمان ام ابیها (س) را برایمان تداعی می کرد.

دیگر فعالیت فرهنگی این موکب نصب تصاویر چند تن از شهدای مدافع حرم در این فضا بود که جانشان را در راه دفاع از حرم حضرت زینب (س) دخت علی و فاطمه ، فدا کرده بودند.

سید جواد جعفری مسئول این موکب در رابطه با برپایی این فضای معنوی به خبرنگار ما گفت: این موکب با همت جوانان بسیجی محله پارک فجر احداث شده و در ایام فاطمیه تا روز شهادت حضرت فاطمه الزهرا (س) به خدمت رسانی ادامه خواهد داد.

وی افزود: موکب المهدی هر روز از ساعت ۴ عصر تا ۹ شب آماده پذیرایی از عموم همشهریان و میهمانان شهرستان زرند می باشد.

وی اظهار داشت: نمونه این موکب را در ایام محرم و صفر برپا کردیم و قصدمان این است که در ایام اعیاد شعبانیه بخصوص نیمه شعبان نیز موکب شادی را با پذیرایی شیرینی و شربت برپا کنیم.

سیدجواد جعفری در پایان از همه کسانی که کمک کردند تا چنین مکانی را برپا کنند تشکر و قدردانی کرد و از همه زرندی ها دعوت به عمل آورد تا در این محل حضور یابند.

موکب المهدی ایام فاطمیه زرند ۱

موکب المهدی ایام فاطمیه زرند ۲

موکب المهدی ایام فاطمیه زرند ۳

موکب المهدی ایام فاطمیه زرند ۴

موکب المهدی ایام فاطمیه زرند ۵

موکب المهدی ایام فاطمیه زرند ۶

موکب المهدی ایام فاطمیه زرند ۷

موکب المهدی ایام فاطمیه زرند ۸

انتهای پیام/