- صبح زرند - http://sobhezarand.com -

۱۳ آبان روز دشمن شناسی و استکبار ستیزی است/ ادامه‌ی رسالت شهدا، به دست نوجوانان و جوانان رقم خواهد خورد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبح زرند ، حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه زرند در سخنرانی روز ۱۳ آبان اظهار داشت: در روز ۱۳ آبان سه رخداد مهم برای کشور ایران رخ داده است که یکی از آنها تسخیر لانه جاوسی آمریکا به دست دانش آموزان و دانشجویان در سال ۵۸ است.

وی افزود: این روز، روز بصیرت، دشمن شناسی و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی است و استکبار که از کبر گرفته شده، یعنی کسانی که طلب خود بزرگ بینی دارند و خود را نژاد برتر می دانند و در مقابل استکبار، استضعاف قرار دارد و استضعاف به معنی یک قدرت است که توسط استکبار ضعیف شده است.

وی گفت: مستکبر همه چیز را برای خود می خواهد حتی اگر باعث نابودی دیگر کشورها و ملت ها شود، و ما هم به همین دلیل به آمریکا، استکبار جهانی می گوییم چون تمام ظلم و ستمی که در جهان رخ می دهد توسط آمریکا و دست نشانده های اوست.

ابراهیمی ادامه داد: یکی از کارهای استکبار جهانی این است که برای استضعاف عامل قدرت، عزت، تقوا و ایمان آنها را از بین می برد.

وی افزود: استکبار، با گسترش فحشا و مشروبات الکلی و مواد مخدر بر جوانان تسلط می یابد و عقل ها را نابود می کند و کاری می کند که آینده داران یک کشور، دیگر قدرت فکر کردن و عمل نمودن نداشته باشند.

امام جمعه زرند اظهار داشت: جوانان و نوجوانان ما باید دشمن شناس باشند، آمریکا هیچگاه قصد دوستی نداشته و تنها هدفش غارت ملت ها است و چپ و راست برایش فرق نمی کند، همانطور که در پرونده ملت ایران انواع جنایات از آمریکا مشاهده می شود.

وی تصریح کرد: آینده ملت ایران در دست شما دانش آموزان و نوجوانان است، و باید بدانید که آینده بسیار روشنی در پیش دارید البته به شرط اینکه ایمان خود را حفظ کنید، خوب درس بخوانید و از همه مهمتر دشمن شناس و ولی شناس باشید و گوشمان همیشه باید به دهان رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای باشد.

حجت الاسلام ابراهیمی در پایان گفت: اگر جوانان و نوجوانان در اوایل انقلاب قیام کردند و سال ها خون و جان دادند که کشور و اسلام را حفظ کنند، اکنون ادامه این رسالت، به دست شما دختران و پسران دانش آموز رقم خواهد خورد.

 

خبرنگار: محسن سلطانی

انتهای پیام/